Witamy Państwa na stronie pierwszego wrzesińskiego przedszkola Montessori „Nasz Świat”. Kim jesteśmy? Dlaczego Montessori? Poniżej kilka słów o nas…

„Dziecko jest jak obietnica i nadzieja dla ludzkości.”

M.Montessori („Education and peace.”)

Poszukiwania i zainteresowanie metodyką Marii Montessori narodziły się z miłości do dzieci, troski o ich rozwój poznawczy i emocjonalny.

Dzieci przychodzą na świat z ogromnymi możliwościami. Mają w sobie wrodzoną ciekawość świata, chłonny umysł i nieodpartą chęć nauki. Uczą się przez doświadczenie i naśladownictwo.

Metodyka Marii Montessori skupiona jest na potencjale każdego dziecka. Bierze pod uwagę jego indywidualny rozwój i zainteresowania. Dziecko uczy się poprzez działanie, pracuje w swoim tempie, poznaje świat angażując wszystkie pięć zmysłów. Rozwija motywację wewnętrzną, poczucie sprawstwa, koncentrację oraz samodyscyplinę. Uczy się szacunku dla siebie i innych, dbałości o otoczenie. Pracuje zarówno samodzielnie jak i w grupie. Jego działanie jest wolne od rywalizacji. Potrafi pracować w ciszy. Z kolei nauczyciel podąża za dzieckiem. Wspiera, nie narzuca. Dba o rozwój społeczno-emocjonalny oraz poznawczy dziecka. Obce jest mu stosowanie kar i nagród.

Jesteśmy przedszkolem, które stawia na pierwszym miejscu wszechstronny rozwój dziecka a jako metodę wiodącą wykorzystuje metodę Montessori. Nasze kadra jest doskonale wykształcona i merytorycznie przygotowana, a jej nadrzędnym celem jest zapewnienie dzieciom poczucia bezpieczeństwa i stworzenie idealnych warunków dla ich globalnego rozwoju. Nasza sala wyposażona jest w pomoce Montessori,które wykorzystujemy podczas pracy z następującymi obszarami:

  • życie codzienne
  • sensoryka
  • wychowanie kosmiczne (środowisko przyrodnicze, kultura, czas i historia)
  • matematyka
  • język

Dzieci mają codzienny kontakt z językiem angielskim co umożliwia im przyswajanie języka w sposób naturalny i niewymuszony (*the Natural Approach). Każdego dnia doskonalą umiejętności i zdobywają nową wiedzę i doświadczenie. Odkrywają świat i uczą się samodzielności.

Świat od lat czerpie z odkryć dr Marii Montessori. Pozwól, by także i Twoje dziecko wykorzystało własny potencjał!

 

A dla ciekawskich, lista słynnych Montessorian :-).